На Фејсбук наскоро копче “сакам“ наместо “ми се допаѓа“

Go down

20121014

Пишување 

На Фејсбук наскоро копче “сакам“ наместо “ми се допаѓа“ Empty На Фејсбук наскоро копче “сакам“ наместо “ми се допаѓа“
На Фејсбук наскоро копче “сакам“ наместо “ми се допаѓа“ Tocka-77255

Најголемата социјална мрежа на светот Фејсбук моментно ги тестира новите сервиси што ќе им овозможат на корисниците одредени производи да ги стават на “листата на желби“.

Лидерите на Фејсбук соопштија дека моментно соработуваат со седум компании што продаваат мебел, облека и други производи. За сега, само одредени корисници можат да одберат некои од тие производи, доколку го стиснат копчето “сакам“ и така тој производ ќе го стават на “листата на желби“.

Се очекува овој сервис да напредува до тој степен компаниите да ги продаваат своите производи преку Фејсбук.

Ова е еден од начините да се искористи огромната популарност на Фејсбук кој пред неколку дена достигна милијарда активни корисници.
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

На Фејсбук наскоро копче “сакам“ наместо “ми се допаѓа“ :: Comments

Пишување  by Sponsored content

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот