Гледање на телевизии преку веб бровсер

Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by форумџија on Пон 5 Ное 2012 - 22:03

За гледање на овие тв канали само копи пасте во нов таб biggg

Код:

http://tv-msn.com/sony.html
http://tv-msn.com/animal.html
http://tv-msn.com/natgeo.html
http://tv-msn.com/history.html
http://tv-msn.com/universal.html
http://tv-msn.com/animax.html
http://tv-msn.com/hbo.html
http://tv-msn.com/hbohd.html
http://tv-msn.com/hboplus.html
http://tv-msn.com/hbofamily.html
http://tv-msn.com/hbovip.html
http://tv-msn.com/cinemax.html
http://tv-msn.com/tnt.html
http://tv-msn.com/maxhd.html
http://tv-msn.com/action.html
http://tv-msn.com/bandsportsvip.html
http://tv-msn.com/espnhdvip.html
http://tv-msn.com/espnbrasilvip.html
http://tv-msn.com/espnvip.html
http://tv-msn.com/fun.html
http://tv-msn.com/viva.html
http://tv-msn.com/megapixfree.html
http://tv-msn.com/pipoca.html
http://tv-msn.com/ae.html
http://tv-msn.com/ei2.html
http://tv-msn.com/nick.html
http://tv-msn.com/space.html


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by форумџија on Нед 18 Ное 2012 - 12:33

Гледање на телевизии преку веб бровсер 16awba10

Doma tv HR во пребарувачот
Attachments
Гледање на телевизии преку веб бровсер Attachment
doma tv.txt You don't have permission to download attachments.(1 Kb) Downloaded 29 times


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by форумџија on Вто 20 Ное 2012 - 22:19

RTS 1, RTS 2, B 92, STUDIO B, B 92 INFO, OBN, BN, PINK ,PINK 2, HRT 1, HRT 2, PRVA TV, ,HAPPY TV, RTRS i многу други балкански телевизиски програми. За да го видите линкот потребно е да одгооворете на оваа тема со некој ваш коментар. копи пасте на линкот во пребарувачот.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 21 Ное 2012 - 14:46

бауууу ајде да видам баш дали се добри штом се скриени too
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by Besna Kobila on Сре 21 Ное 2012 - 20:30

aj da vidime dali rabotat.
Besna Kobila
Besna Kobila
нов член
нов член

мислења мислења : 2
поени поени : 2
регистриран на 2012-11-17
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by bobistb on Нед 25 Ное 2012 - 19:27

ајде да видам дали се ok
bobistb
bobistb
нов член
нов член

мислења мислења : 10
поени поени : 18
години години : 43
регистриран на 2012-11-19
заблагодарен заблагодарен : 5

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by bobistb on Нед 25 Ное 2012 - 19:31

форумџија напиша:RTS 1, RTS 2, B 92, STUDIO B, B 92 INFO, OBN, BN, PINK ,PINK 2, HRT 1, HRT 2, PRVA TV, ,HAPPY TV, RTRS i многу други балкански телевизиски програми. За да го видите линкот потребно е да одгооворете на оваа тема со некој ваш коментар. копи пасте на линкот во пребарувачот.
vaka postaveni rabotat i vo potpleer i vo km pleer

a vaka rabotat vo simple

Код:
#EXTINF:-1 $ExtFilter="VektorWeb",HRT 2
rtmp://edge1.vektor.net:80/vektor_live/hrt_2.stream
bobistb
bobistb
нов член
нов член

мислења мислења : 10
поени поени : 18
години години : 43
регистриран на 2012-11-19
заблагодарен заблагодарен : 5

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by qwerty on Пон 26 Ное 2012 - 3:19

ajjjjjj daj vamu
qwerty
qwerty
нов член
нов член

мислења мислења : 1
поени поени : 1
регистриран на 2012-08-31
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by sazuki on Вто 27 Ное 2012 - 7:03

форумџија напиша:RTS 1, RTS 2, B 92, STUDIO B, B 92 INFO, OBN, BN, PINK ,PINK 2, HRT 1, HRT 2, PRVA TV, ,HAPPY TV, RTRS i многу други балкански телевизиски програми. За да го видите линкот потребно е да одгооворете на оваа тема со некој ваш коментар. копи пасте на линкот во пребарувачот.

Ovo je odlicna stranica
sazuki
sazuki
нов член
нов член

мислења мислења : 1
поени поени : 1
регистриран на 2012-08-30
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by Sotir G on Вто 27 Ное 2012 - 13:29

Здраво!

Конечно налетав на Македонски сателитски форум, дали некој форумџија знае дали постои live stream за СОС канал спортски канал од Србија. Однапред се заблагодарувам за одговорот.
Sotir G
Sotir G
нов член
нов член

мислења мислења : 1
поени поени : 1
регистриран на 2012-11-27
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by Nenad on Сре 28 Ное 2012 - 8:35

форумџија напиша:RTS 1, RTS 2, B 92, STUDIO B, B 92 INFO, OBN, BN, PINK ,PINK 2, HRT 1, HRT 2, PRVA TV, ,HAPPY TV, RTRS i многу други балкански телевизиски програми. За да го видите линкот потребно е да одгооворете на оваа тема со некој ваш коментар. копи пасте на линкот во пребарувачот.
Добар избор на канали
Nenad
Nenad
нов член
нов член

мислења мислења : 1
поени поени : 4
регистриран на 2012-11-28
заблагодарен заблагодарен : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by svasko on Чет 29 Ное 2012 - 10:25

баш би сакал да ги видам скриените линкови!
svasko
svasko
нов член
нов член

мислења мислења : 1
поени поени : 1
регистриран на 2012-11-27
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by dejanpetrusevski on Саб 8 Дек 2012 - 15:04

Словенија:

SLO 1
[You must be registered and logged in to see this link.]
SLO 2
[You must be registered and logged in to see this link.]
SLO 3
[You must be registered and logged in to see this link.]
SLO Maribor
[You must be registered and logged in to see this link.]
TV Kopar
[You must be registered and logged in to see this link.]
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by форумџија on Пон 17 Дек 2012 - 20:04

Nat Geo WILD
Attachments
Гледање на телевизии преку веб бровсер Attachment
Nat Geo WILD.txt You don't have permission to download attachments.(1 Kb) Downloaded 5 times


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by jocokocev on Вто 18 Дек 2012 - 8:56

da pogledame malku pink 2 dobri filmovi davaat
jocokocev
jocokocev
администратор
администратор

мислења мислења : 89
поени поени : 204
години години : 33
регистриран на 2012-09-09
заблагодарен заблагодарен : 11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by dejanpetrusevski on Вто 18 Дек 2012 - 13:46

Код:
http://109.233.194.252:5555/udp/224.20.20.100:1234 Nature HD (cro podnapis)

http://109.233.194.252:5555/udp/224.21.21.27:1234 Minimax TV (srpski audio)

http://109.233.194.252:5555/udp/224.21.21.68:1234 Duck Tv (slovenski audio)

http://109.233.194.252:5555/udp/224.20.20.93:1234 Setanta Sport

http://109.233.194.252:5555/udp/224.21.21.126:1234 Premier Leauge HD

http://109.233.194.252:5555/udp/224.21.21.35:1234 Viasat Sport

http://109.233.194.252:5555/udp/224.20.20.41:1234 Futbol

http://109.233.194.252:5555/udp/224.20.20.51:1234 Nas Futbol

http://109.233.194.252:5555/udp/224.21.21.39:1234 Eurosport

http://109.233.194.252:5555/udp/224.21.21.41:1234 Eurosport2

http://109.233.194.252:5555/udp/224.21.21.19:1234 Dance Mooz

http://109.233.194.252:5555/udp/224.22.22.18:1234 Mynele

http://109.233.194.252:5555/udp/224.21.21.58:1234 MCM Pop

http://109.233.194.252:5555/udp/224.21.21.57:1234 MCM Top
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by dejanpetrusevski on Вто 18 Дек 2012 - 13:47

Код:
#EXTM3U
#EXTINF:0,DAJTO
http://88.212.10.27:81/streams/dajto.m3u8
#EXTINF:0,DOMA
http://88.212.10.27:81/streams/doma.m3u8
#EXTINF:0,JOJ
http://88.212.10.27:81/streams/joj.m3u8
#EXTINF:0,MARKIZA
http://88.212.10.27:81/streams/markiza.m3u8
#EXTINF:0,MUSIQ1
http://88.212.10.27:81/streams/musiq1.m3u8
#EXTINF:0,PLUS
http://88.212.10.27:81/streams/jojplus.m3u8
#EXTINF:0,REGION
http://88.212.10.27:81/streams/region.m3u8
#EXTINF:0,STV1
http://88.212.10.27:81/streams/stv1.m3u8
#EXTINF:0,STV2
http://88.212.10.27:81/streams/stv2.m3u8
#EXTINF:0,TA3
http://88.212.10.27:81/streams/ta3.m3u8
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by форумџија on Нед 17 Фед 2013 - 20:49

Код:
#EXTM3U
#EXTINF:0,National Geographic
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=394
#EXTINF:0,Nat Geo Wild
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=737
#EXTINF:0,Animal Planet
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=392
#EXTINF:0,Viasat Explorer
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=620
#EXTINF:0,Viasat History
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=896
#EXTINF:0,Viasat Nature
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=626
#EXTINF:0,Eurosport
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=380
#EXTINF:0,Eurosport 2
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=381
#EXTINF:0,Sport 1
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=383
#EXTINF:0,Viasat Sport
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=720
#EXTINF:0,KHL TV
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=405
#EXTINF:0,NTV + Nash Futbool
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=414
#EXTINF:0,NTV + Sport Plus
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=406
#EXTINF:0,NTV + Tenis
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=1257
#EXTINF:0,NTV + Football
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=413
#EXTINF:0,NTV + Football 2
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=1258
#EXTINF:0,Rusija 1
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=376
#EXTINF:0,Rusija 2
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=378
#EXTINF:0,Sport 1 HD
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=420
#EXTINF:0,Futbool Ukrajina
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=475
#EXTINF:0,Futbool+ Ukrajina
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=472
#EXTINF:0,Hokej
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=622
#EXTINF:0,TV 1000
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=395
#EXTINF:0,AXN Sci-Fi
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=400
#EXTINF:0,Fox
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=401
#EXTINF:0,Fox Life
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=402
#EXTINF:0,MTV-Russia
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=388
#EXTINF:0,VH1
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=393
#EXTINF:0,MTV Dance
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=1140
#EXTINF:0,MTV Hits
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=1147
#EXTINF:0,MTV Rocks
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=1795
#EXTINF:0,VH1 Classic
http://torrent-tv.ru/torrent-online.php?translation=1129


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by форумџија on Нед 17 Фед 2013 - 20:50

Код:
#EXTINF:0,ARD Eins Festival
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c0d0e65696e73666573746976616c00&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,ARD Eins Plus
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c090e65696e73706c757300&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,ARD
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c040e61726400&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,Arte FR
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c080e6172746520667200&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,Arte
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c050e6172746500&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,Astro TV
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c080e617374726f747600&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,ATV
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c040e61747600&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,BAY3
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c030e627200&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,DMAX
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c050e646d617800&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,3 Sat
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c050e3373617400&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,EuroNews
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c090e6575726f6e65777300&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,EuroSport
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c0a0e6575726f73706f727400&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,France 2
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c080e6672616e63653200&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,France 3
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c080e6672616e63653300&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,France 4
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c080e6672616e63653400&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,France 5
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c080e6672616e63653500&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,GO TV
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c050e676f747600&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,HR 3
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c030e687200&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,Kabel 1
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c080e6b6162656c203100&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,KiKa
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c050e6b696b6100&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,M 6
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c030e6d3600&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,N 24
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c040e6e323400&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,NEOI.TV 24H FILME (D)
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c120e4e656f692e5456203234482046696c6d6500&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,Nickelodeon
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c050e6e69636b00&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,NTV
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c050e6e2d747600&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,OKTO
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c050e6f6b746f00&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,ORF Sport Plus
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c0f0e6f72662073706f727420706c757300&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,ORF 1
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c090e6f72662065696e7300&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,ORF 2
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c050e6f72663200&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,ORF 3
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c050e6f72663300&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,Phoenix
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c080e70686f656e697800&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,Pro 7
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c0b0e70726f2073696562656e00&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,RTL Nitro
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c090e72746c6e6974726f00&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,RTL
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c040e72746c00&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,RTL 2
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c060e72746c203200&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,Sat.1
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c060e736174203100&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,SF 1
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c040e73663100&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,SF 2
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c040e73663200&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,SIXX
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c050e7369787800&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
Sonnenklar TV
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c0d0e736f6e6e656e6b6c6172747600&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,SPORT 1
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c070e73706f72743100&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,Super RTL
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c0a0e73757065722072746c00&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,STV
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c090e736572767573747600&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,SW 3
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c040e73777200&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,TAGESSCHAU 24
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c0d0e74616765737363686175323400&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,TELE 5
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c060e74656c653500&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,TF 1
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c040e74663100&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,Channel 4
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c0a0e6368616e6e656c203400&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,Film 4
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c070e66696c6d203400&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,ITV
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c060e697476203100&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,ITV 2
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c060e697476203200&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,WCBS
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c040e63627300&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,WNBC
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c040e6e626300&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,WWOR
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c040e4d793900&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,VIVA
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c050e7669766100&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,VOX
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c040e766f7800&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,WDR
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c040e77647200&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,ZDF Info
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c090e7a646620696e666f00&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,ZDF Kultur
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c0b0e7a6466206b756c74757200&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,ZDF Neo
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c080e7a6466206e656f00&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true
#EXTINF:0,ZDF
http://peer-stream.com/api/strobe-1.6-sec.swf?src=http://peer-stream.com/api/get_manifest.f4m?groupspec=G:0101010c040e7a646600&skin=http://peer-stream.com/skins/tablet1-skin.xml&autoPlay=true


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by Stres on Нед 17 Мар 2013 - 10:28

Daj da vidime
Stres
Stres
нов член
нов член

мислења мислења : 1
поени поени : 1
регистриран на 2013-03-17
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by mende on Вто 22 Апр 2014 - 11:15

dobri se
mende
mende
нов член
нов член

мислења мислења : 1
поени поени : 1
регистриран на 2013-03-26
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by napredok on Вто 6 Мај 2014 - 18:22

ајде да видам баш дали се добри штом се скриени
napredok
napredok
нов член
нов член

мислења мислења : 1
поени поени : 1
регистриран на 2014-05-04
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Гледање на телевизии преку веб бровсер Empty Re: Гледање на телевизии преку веб бровсер

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот