Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо)

Go down

Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо) Empty Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо)

Пишување by pancepaki on Саб 16 Мар 2013 - 11:44

Го знае ли некој кодот за отклучување, на менито на ресиверот TOPFIELD cbc-5110.Ги даваат во бл.зоо кога ке земеш пакет,но заклучено е менито за пребарување на канали,работи само фабрички ресет.[You must be registered and logged in to see this image.]Овие кодови ги пробував не се тие-359889055555 ,159357147369,963741753951,147369159357, 123 456 789 123,123 123 456 789.123456789012.
pancepaki
pancepaki
нов член
нов член

мислења мислења : 3
поени поени : 8
години години : 48
регистриран на 2012-02-25
заблагодарен заблагодарен : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо) Empty Re: Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо)

Пишување by mile on Саб 16 Мар 2013 - 14:03

овоа за оној стандардниот ресивер што го даваат или станува збор за некој поасален, пошто знам ги мењаа, а за кодови мислам дека тешко е да се пробијат освен некој од вработените да го каже.
mile
mile
активен член
активен член

мислења мислења : 57
поени поени : 83
регистриран на 2012-04-16
заблагодарен заблагодарен : 4

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо) Empty Re: Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо)

Пишување by pancepaki on Саб 16 Мар 2013 - 16:19

Не за тој што го даваат на сите ресивер-блокирано е за ставање фрекфенции и обновување на софтверот.Треба во инсталација, да сестави бројчето и да ти се отвори менито без бројчето е затемнето.
pancepaki
pancepaki
нов член
нов член

мислења мислења : 3
поени поени : 8
години години : 48
регистриран на 2012-02-25
заблагодарен заблагодарен : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо) Empty Re: Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо)

Пишување by agc on Вто 10 Дек 2013 - 22:22

Dali uspea nekoj da go najde kodod za otklucuvanje na zatemnatite opcii vo menito?
agc
agc
нов член
нов член

мислења мислења : 1
поени поени : 1
регистриран на 2013-12-10
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо) Empty Re: Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо)

Пишување by bokipoki on Сре 20 Aвг 2014 - 14:40

Proveri gi i ovie kodovi 
359889055555
963741753951
147369159357
159357147369
bokipoki
bokipoki
нов член
нов член

мислења мислења : 2
поени поени : 2
регистриран на 2014-08-13
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо) Empty Re: Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот