Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо)

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо)

Пишување by pancepaki on Саб 16 Мар 2013 - 11:44

Го знае ли некој кодот за отклучување, на менито на ресиверот TOPFIELD cbc-5110.Ги даваат во бл.зоо кога ке земеш пакет,но заклучено е менито за пребарување на канали,работи само фабрички ресет.[You must be registered and logged in to see this image.]Овие кодови ги пробував не се тие-359889055555 ,159357147369,963741753951,147369159357, 123 456 789 123,123 123 456 789.123456789012.
avatar
pancepaki
нов член
нов член

мислења мислења : 3
поени поени : 8
години години : 46
регистриран на 2012-02-25
заблагодарен заблагодарен : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо)

Пишување by mile on Саб 16 Мар 2013 - 14:03

овоа за оној стандардниот ресивер што го даваат или станува збор за некој поасален, пошто знам ги мењаа, а за кодови мислам дека тешко е да се пробијат освен некој од вработените да го каже.
avatar
mile
активен член
активен член

мислења мислења : 57
поени поени : 83
регистриран на 2012-04-16
заблагодарен заблагодарен : 4

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо)

Пишување by pancepaki on Саб 16 Мар 2013 - 16:19

Не за тој што го даваат на сите ресивер-блокирано е за ставање фрекфенции и обновување на софтверот.Треба во инсталација, да сестави бројчето и да ти се отвори менито без бројчето е затемнето.
avatar
pancepaki
нов член
нов член

мислења мислења : 3
поени поени : 8
години години : 46
регистриран на 2012-02-25
заблагодарен заблагодарен : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо)

Пишување by agc on Вто 10 Дек 2013 - 22:22

Dali uspea nekoj da go najde kodod za otklucuvanje na zatemnatite opcii vo menito?
avatar
agc
нов член
нов член

мислења мислења : 1
поени поени : 1
регистриран на 2013-12-10
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо)

Пишување by bokipoki on Сре 20 Aвг 2014 - 14:40

Proveri gi i ovie kodovi 
359889055555
963741753951
147369159357
159357147369
avatar
bokipoki
нов член
нов член

мислења мислења : 2
поени поени : 2
регистриран на 2014-08-13
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Отклучување на TOPFIELD cbc-5110(ресивер од бл.зоо)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот