Операторот „Близу“ нуди 50% попуст за сите пакети со три услуги при онлајн нарачка

Go down

Операторот „Близу“ нуди 50% попуст за сите пакети со три услуги при онлајн нарачка Empty Операторот „Близу“ нуди 50% попуст за сите пакети со три услуги при онлајн нарачка

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 20 Мар 2013 - 13:18

Телекомуникацискиот оператор „Близу“, од март 2013 година дополнително го зголеми изборот на пакети коишто се на попуст при онлајн нарачка. Имено, отсега сите пакети со три услуги (дигитална телевизија, интернет и фиксна телефонија) се достапни за онлајн нарачка, со која сите нови корисници во првите 4 месеци добиваат 50% попуст.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Оваа понуда, која досега важеше само за интернет пакетите, отсега е активна и за сите пакети со три услуги – Старт, Смарт, Екстра и Премиум.

Процедурата за нарачка е едноставна – на веб страната на „Близу“ – [You must be registered and logged in to see this link.] под избраниот пакет се наоѓа линк којшто води кон апликацијата за онлајн нарачка.

Покрај новостите за попустите, од операторот изјавија дека аналогната телевизија за втор и трет тв приемник останува бесплатна за сите корисници.

„Овие придобивки се само дoполнување на онлајн подароците коишто ги воведовме изминатиот период“ – изјавуваат од Операторот.

Во моментов „Близу“ е оператор кој на своите корисници им нуди: дигитална телевизија со 120 канали и 8 ХД канали, најбогат пакет на албански канали, неограничен интернет со брзина до 50 Mbps, фиксна телефонија со вклучени бесплатни 600 минути месечно кон сите фиксни оператори и неограничени разговори во мрежата на „Близу“. Корисниците се опслужуваат 365 дена во годината.
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот