Погледнете која е водителката на Танц со ѕвездите

Go down

Погледнете која е водителката на Танц со ѕвездите Empty Погледнете која е водителката на Танц со ѕвездите

Пишување by mile on Саб 2 Мар 2013 - 17:30

[You must be registered and logged in to see this image.]

Најпопуларното светско шоу за танцување, „Танц со ѕвездите“, по долги најави, започнува од наредниот петок 8-ми март на првиот канал на Македонската Телевизија од новото Студио 1.

Десет двојки составени од познати ѕвезди и професионални танчери ќе се испробаат во повеќе танци, со што секоја недела една од нив ќе биде елиминирана се додека не се дојде до победничката.

Во јануари на почетоков од годинава, на прес-конференција се објави дека водител на шоуто ќе биде Тони Михајловски, при што ќе биде придружуван од водителка, која тогаш се’ уште се чуваше во тајност.

Станува збор за Симона Николовска, позната по нејзините водителски улоги во „А1 Ексклузив“ и „Џандар збира“, како и по некои македонски рекламни кампањи.


[You must be registered and logged in to see this image.]
mile
mile
активен член
активен член

мислења мислења : 57
поени поени : 83
регистриран на 2012-04-16
заблагодарен заблагодарен : 4

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот