Оваа недела премиера на шоуто со Игор Џамбазов

Go down

Оваа недела премиера на шоуто со Игор Џамбазов Empty Оваа недела премиера на шоуто со Игор Џамбазов

Пишување by форумџија on Пет 8 Фед 2013 - 15:02

Многу забава, хумор и смеа најавува Игор Џамбазов во новото шоу „ЏИШ“, кое оваа недела, во 20:20 часот ќе почне да се емитува на Македонската телевизија. Џамбазов ќе се трансформира во неколку лика, ќе пее со своите гости, во шоуто ќе се чита поезија од македонски автори, а тој најави дека секоја емисија ќе има авторска блуз точка, која ќе ја изведе со неговиот бенд.
[You must be registered and logged in to see this image.]

„Забава, урнебесна смеа и ведри мисли, тоа секогаш недостига. „ЏИШ“ не е вообичаено и стандардно шоу што веќе сме го гледале. Шоуто во себе носи сè, почнувајќи од мене самиот како главен забавувач, преку познати личности, малку и историските си најдоа свое место во шоуто, па сè до ликови кои верувајте ќе ве импресионираат со својата луцидност, тие се обични, а популарни, фиктивни но многу реални. Токму таквиот концепт и состав дава автентичност, а Македонската телевизија уште еднаш покажа дека од тука започнува сè и најде простор за револуционерното ЏИШ“, изјави Игор Џамбазов.

Шоуменот засега одбра да глуми четири лика: детето Трајче Трајчевски, Розе кумановката со машки хормони, битолчанецот Роки и Албанец кој ужива во македонската литература.

Речиси еден месец се снимаа трите емисии, во кои гости на Џамбазов се пејачките Калиопи, Тамара и глумецот Тони Михајловски. Македонските ѕвезди во „ЏИШ“ ќе пејат, танцуваат, а ќе има и глума и други изненадувања. Гости на Џамбазов ќе бидат и познати ѕвезди од Балканот.допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот