Вежбај ги сообраќајните знаци

Go down

Вежбај ги сообраќајните знаци Empty Вежбај ги сообраќајните знаци

Пишување by форумџија on Вто 29 Јан 2013 - 19:09

Вежбај ги сообраќајните знаци Drivin10
Доколку сакате да проверите колку ги познавате сообраќајните правила може да проверите со решавања на тестови за возачка дозвола. Возачките испити ќе бидат достапни и на вашиот Андроид.

„Нашата цел со воведувањето на новиот начин за полагање на теротетскиот дел за возачкиот испит не е да се намали бројот на положени кандидати, туку објективно да се оценува знаењето. Она што на некој начин беше правило во минатото да се фотокопираат тестови и да се учат прашањата напамет, сега е многу малку веројатно, речиси невозможно со оглед на бројот на комбинации на прашања кои се генерираат од една заедничка база и кои можат да бидат составен дел од испитот што го полага кандидатот“, рече Јанкуловска

Откако МВР го воведе новиот начин на полагање, процентот на положени кандидати на теорецкиот возачки испит изнесува нешто повеќе од 50 %, мегутоа секојдневно се подобрува.

Доколку пак сакате да видите како изгледаат тестовите, може да ја превземете Андроид апликацијата од следниов [You must be registered and logged in to see this link.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот