МУзички канал MCM Top на Hot Bird 13A

Go down

МУзички канал MCM Top на Hot Bird 13A Empty МУзички канал MCM Top на Hot Bird 13A

Пишување by dejanpetrusevski on Вто 29 Јан 2013 - 11:53

МУзички канал MCM Top на Hot Bird 13A Defaul10

Францускиот музички канал MCM Top започна со кодирано емитување на својата програма на сателитот Eutelsat Hot Bird 13A (13°E). Сигналот е предвиден најпрвин за претплатиците на францускиот пакет Orange, каналот се појави на истата фреквенција како и каналот MCM Pop. MCM Top до сега емитираше на сателитите Astra 1M (19,2°E), Eutelsat 7A (7°E) и Hispasat 1C/1E (30°W).MCM Top е музички канал од сите видови жанрови на музика.

Технички параметри: Eutelsat Hot Bird 13A (13,0°E),tp. 129 (11,096 GHz, pol. H, SR: 29900, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK)Провајдер: Harmonic,Кодирање: Viaccess PC 3.0
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот