SkyStar2 стриминг на интернет

Go down

SkyStar2 стриминг на интернет Empty SkyStar2 стриминг на интернет

Пишување by форумџија on Чет 16 Фед 2012 - 11:00

Потребни програми:

• DVBDream
• VLC Media Player:
Код:
http://www.videolan.org/
VeetleBrodcaster-0.9.18
Код:
http://www.4shared.com/rar/7K5xL3mP/VeetleBroadcaster-0918.html

VLC е одличен плеер кој овозможува стрим и излез на интернет. Најпрво инсталирајте VeetleBrodcaster-0.9.18, без него не може да се прикачите на сервер кој е потребен за стимување.

Одиме со ред:

Сега исклучете го VLC, повеќе не ни треба.

За стримот постојано да "тече" мора цело време да бидат вклучени компјутерот и DVBDream.

Good luck streaming


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот