Наша ТВ од сега на Thor 6 (0.8°W)

Go down

Наша ТВ од сега на Thor 6 (0.8°W) Empty Наша ТВ од сега на Thor 6 (0.8°W)

Пишување by форумџија on Чет 16 Фед 2012 - 10:31

Приватната Македонска телевизија Наша ТВ повторно е доступна преко сателит.Наша ТВ се појави на сателитот Thor 6 (0.8°W) на Романска платформа во MPEG-4 стандард.
Наша ТВ е Програма од општ карактер и нуди информативни емисии, спортски програми, филмови,серии, утринска програма, дечки програм,и друго
Претходно Наша тв емитуваше преку сателитот Intelsat 901 (18°W) во периодот од декември 2008, до јули 2010 година, која потоа беше недоступна преку сателит се до сега.
параметри за гледање:
,


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот