Ајлин од „Бурни времиња“ - најслатката Турчинка

Go down

Ајлин од „Бурни времиња“ - најслатката Турчинка Empty Ајлин од „Бурни времиња“ - најслатката Турчинка

Пишување by dejanpetrusevski on Чет 8 Ное 2012 - 23:24

Фахра Зејнеп Абдула, или за нас позната како Ајлин од хит серијата „Бурни времиња“ има само 23 години, а веќе е третирана како вистинска ѕвезда на Балканот. Родена е на 17. август во 1989. година. Од неодамна се занимава со актерство, а поради својата несекојдневна убавина често е ангажирана и како фотомодел. Улогата на Ајлин во „Бурни времиња“ значи отскочна даска за нејзината кариера. Таа искрено признава дека во Турција ја викаат Ајлин дури и нејзините блиски токму поради улогата што полека но сигурно остава голем белег во нејзиниот живот.

Ајлин од „Бурни времиња“ - најслатката Турчинка Ah4fo110

Оваа млада Турчинка моментално сеуште работи на проектот „Бурни времиња“ снимајќи ја третата сезона од серијата. Во нашата богата фотогалерија ве очекуваат професионални фотографии од Фахра, како и од сетот на „Бурни времиња“, а тука се и фотографиите од црвениот тепих кадешто чекореше целата екипа од серијата. Но, пред тоа погледнете го видеото снимено во бекстејџот на магазинот „ALL“, кои направија фотосесија со преубавата Фахра. На оваа фотосесија таа за прв пат го покажа пирсот на јазикот.

Ајлин од „Бурни времиња“ - најслатката Турчинка Fahra-10dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот