FOX започна со емитување и преку сателит

Go down

FOX започна со емитување и преку сателит Empty FOX започна со емитување и преку сателит

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 17 Окт 2012 - 18:05

FOX започна со емитување и преку сателит Fox20a10

Денеска во понудата на сателитскиот пакет Total tv се појави нов канал од FOX International Channels групација. FOX е забавен канал, посветен на најдобрите телевизиски серии. Новиот FOX канал ни нуди разновидна содржина, од најнови до најстари класични хитови, комедии, драми,научна фантастика, акција, цртани филмови.

FOX на гледачите им ја донесе првото анимирано приметиме шоу(Симпсонови), првата научно-фантастична серија (Досие X), прва акциона серија (24),првиот талент шоу (Американски идол).
Каналот е збогатен со Хрватски, Српски, Македонски и Албански јазик.

Технички параметри:

* Eutelsat 16A (16°E), freq. 11,324 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, CA VideoGuard

Каналот наменен за Словенија стартуваше на друг транспондер во Total TV пакетот

* Eutelsat 16A (16°E), freq. 11,231 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, CA VideoGuard
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот