Viasat History и Viasat Nature од јануари во 16:9 формат

Go down

Viasat History и Viasat Nature  од јануари во 16:9 формат Empty Viasat History и Viasat Nature од јануари во 16:9 формат

Пишување by dejanpetrusevski on Чет 4 Окт 2012 - 21:39

Viasat History и Viasat Nature  од јануари во 16:9 формат Scaled.php?server=27&filename=viasatnature

Документарните канали на компанијата Viasat World Ltd. ке преминат во модерниот нов формат на емитување. Од 16 јануари 2013 година каналите Viasat History и Viasat Nature East ке прејдат од постоечкиот 4:3 формат на емитување на тв сигналот во 16:9.
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот