Камчев сепак нема да ја купува Канал 5 телевизија

Go down

Камчев сепак нема да ја купува Канал 5 телевизија Empty Камчев сепак нема да ја купува Канал 5 телевизија

Пишување by форумџија on Сре 26 Сеп 2012 - 13:25

Камчев сепак нема да ја купува Канал 5 телевизија Kanal510


Откако повеќето медиуми вчера објавија информација дека Орце Камчев ќе ја „спасувал“ Канал 5 телевизија со тоа што ќе ја преземе во негова сопственост, денес Емил Стојменов демантираше дека сопственикот на Орка Холдинг е заинтересиран за такво нешто.

„Апсолутно не е точно дека тој ќе ја купи телевизијата. Нема никакви преговори за тоа. Ниту има таква намера. Вчера се слушнавме и се смеевме за тоа“, изјавил сопственикот на Канал 5 за Нетпрес.
Стојменов до крајот на овој месец ќе мора да ја усогласи сопственичката стурктура на неговата телевизија со условите на Законот за радиодифузија со којшто се забранува извршител на јавна функција или членови на неговото семејство да бидат сопственици на медиум.допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот