Игор Џамбазов доаѓа на МТВ во војна против турските серии

Go down

Игор Џамбазов доаѓа на МТВ во војна против турските серии Empty Игор Џамбазов доаѓа на МТВ во војна против турските серии

Пишување by форумџија on Пет 14 Сеп 2012 - 12:36

[You must be registered and logged in to see this image.]

По две години пауза откако се емитуваше последниот проект во кој беше ангажиран на МТВ (Пирамида), Игор Џамбазов повторно се враќа во јавниот сервис со свое авторско шоу, пренесува порталот Прес24 според интервјуто на познатиот шоумен во новиот неделник Република.

ЏИШ (Џамбазов Игор Шоу) е насловот на новото шоу, кое според најавите нема да биде класична ТВ емисија со гости, туку нешто што барем според најавите потсетува на познатата американска Saturday Night Live, односно шоу со скечови, музички точки и познати личности како гости.

И покрај тоа што го убедувале Игор шоуто да не се емитува во ист термин со турските серии, тој вели дека оди во директен судир со нив, во знак на протест, што значи дека ЏИШ би требало да се емитува во вечерните прајмтајм термини. Инаку, Џамбазов планираше проект со истото име уште во раните 2000-ти, но поради „икс причини“ во тој период не се оствари.

Ова е вториот проект кој го дознаваме за МТВ од македонска продукција, по откупената лиценца за Dancing With the Stars.
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот