16E: MAXtv поново ги промени вредностите на фреквенциите

Go down

16E: MAXtv поново ги промени вредностите на фреквенциите  Empty 16E: MAXtv поново ги промени вредностите на фреквенциите

Пишување by форумџија on Чет 13 Сеп 2012 - 11:03

16E: MAXtv поново ги промени вредностите на фреквенциите  Maxtv10


Сателитската платформа од Хрватска, MAXtv поново ги промени фреквенциските вредности на сите три нејзини транспондери на сателитот Eutelsat w2 16 степени источно. Ова е трета на вредностите за оваа година.Вредностите- FEC овој пат е променен од 5/6 на 3/4, на сите три DVB-S2 транспондери.

MAXtv е IPTV платформа која пред неколку години на Хрватскиот регион е стартувана од T-Hrvatska Telekom (T-HT).
Технички параметри:
Eutelsat 16A (16 ° E)
* TP. D3 (11,512 GHz, pol H, SR 30000, FEC:. 3 / 4; DVB-S2/QPSK, CA Nagravison 3),
* TP. D7 (11,595 GHz, pol H, SR 30000, FEC:. 3 / 4; DVB-S2/QPSK, CA Nagravison 3),
* TP. D11 (11,678 GHz, pol H, SR 30000, FEC:. 3 / 4; DVB-S2/QPSK, CA Nagravison 3).


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот