mkd-satelite forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Јавниот сервис од денес со нови уредници

Go down

Јавниот сервис од денес со нови уредници Empty Јавниот сервис од денес со нови уредници

Пишување by dejanpetrusevski Сре 5 Сеп 2012 - 13:24

Првите луѓе на Македонската радио телевизија денеска (среда) ќе ги престават новите уредници на информативната редакција, јавува порталот Либертас.

Марјан Цветановски, сопственик на порталот Курир и Захариа Вулгаракис, бивш портпарол на МНР, закажале состанок со новинарите од дневната редакција на телевизијата за да им ги претстават новите уредници. Главен уредник на информативната редакција ќе биде Горан Петревски, долгогодишен новинар во А1. Негов заменик ќе биде Душко Арсовски, новинар од МТВ кој извесен период беше презентер во Алфа. Економијата на МТВ ќе ја води Билјана Трендафиловска, новинар од економската редакција на Алфа.




Утринската редакција на јавниот сервис, пак, ќе ја води Тања Атанасовска, препознатлива по својата емисија „Бумбар“ што се емитуваше на Сител. Од Либертас открија дека Горан Петревски од денеска и официјално ќе ја преземе уредничката позиција и оти најверојатно ќе се појави и на вестите на МТВ.
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот