Новиот пакет Team:Sat започна на сателитот Eutelsat 16A

Go down

Новиот пакет Team:Sat започна на сателитот Eutelsat 16A  Empty Новиот пакет Team:Sat започна на сателитот Eutelsat 16A

Пишување by форумџија on Вто 4 Сеп 2012 - 13:40

Новиот пакет Team:Sat започна на сателитот Eutelsat 16A  Team-m10

Повеке канали од Босна и Херцеговина на нов пакет-Team:Sat започнаа со емитување на својата програма преку сателитот Eutelsat 16A (16°E). Пакетот моментално емитува седум телевизии и пет радиостаници од Босна и Херцеговина: Hayat BiH, Hayat SAT, Hayat FOLK, BN TV и BN Music, Face TV,Al Jazeera Balkan, и радио станици: Radio BIR, Radio Kalman, Radio M, Radio Stari Grad и Radio Herceg Bosna.Сите овие канали се во пробен тест и емитуваат некодирано/FTA.
Технички параметри за гледање:
* Eutelsat 16A (16°E), freq. 11,262 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S/QPSK

Сите овие канали до 1 октомври ке емитуваат и на старите фреквенции, а потоа само во пакетот Team:Sat.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот