Barca tv biss клучеви

Go down

Barca tv biss клучеви Empty Barca tv biss клучеви

Пишување by форумџија on Чет 26 Jул 2012 - 20:15

сателит- Eutelsat 10A @ 10 east

фреквенција-11415 H 5632

клуч - 11 85 AA [40] AA 20 20 [EA]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Barca tv biss клучеви Empty Re: Barca tv biss клучеви

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 1 Aвг 2012 - 21:19

Eutelsat 10A @ 10 east

11415H 5632

11 85 AA [40] AA 20 20 [EA]

Sid: 000E
промена на сидот
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Barca tv biss клучеви Empty Re: Barca tv biss клучеви

Пишување by форумџија on Вто 5 Фед 2013 - 18:34

barca tv Eutelsat W1 (10.0°E)
10°E
EUTELSAT
11207
H
5631

Код:
found CW: 03 06 20 29 09 02 05 10


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Barca tv biss клучеви Empty Re: Barca tv biss клучеви

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот