VIVA Polska и MTV Polska во формат 16:9

Go down

VIVA Polska и MTV Polska во формат 16:9  Empty VIVA Polska и MTV Polska во формат 16:9

Пишување by dejanpetrusevski on Вто 17 Jул 2012 - 17:12

VIVA Polska и MTV Polska во формат 16:9  Viva10

Од денес 17. јули 2012 година, Полските канали VIVA Polska и MTV Polska прејдоа во формат на сликата 16:9 со WSS предзнак.
Двата канали се емитираат на транспондерот под реден број 128 на сателитот Eutelsat Hot Bird 13A. VIVA Polska и MTV Polska се доступни на платформата CYFRA+ (позиција 150 и 151), Cyfrowy Polsat (позиција 151 и 152), n (позиција 138 и 139) и Orange TV (позиција 160 и 161).

Технички параметри:

* Eutelsat Hot Bird 13A (13°E), freq. 11,075 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот