Yumatu IQ Plus ALI3329C Dump

Go down

Yumatu IQ Plus ALI3329C Dump Empty Yumatu IQ Plus ALI3329C Dump

Пишување by форумџија on Пон 16 Jул 2012 - 17:45

листа на сателити кои се највеке во употреба :
сателити: 42E; 39E; 28E; 26E; 23,5E;19,2E; 16E; 13E; 4,8E; 04W; 05W; 07W; 12,5W;
работи проверено - 4000C; 4050C; 4100C;7100C; Technikus-opto 4100
само треба да се уклучи опција, мотор или diseqc-swich
под денешно датум се скенирани сателитите,најнови клучеви, ...
Attachments
Yumatu IQ Plus ALI3329C Dump Attachment
ALI3329C__fta_amstar_led_emu_1.4.15+lista 15.07.12.zip You don't have permission to download attachments.(1.1 Mb) Downloaded 0 times


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот