Фреквенции на цртани на сателит

Go down

Фреквенции на цртани на сателит Empty Фреквенции на цртани на сателит

Пишување by dejanpetrusevski on Чет 12 Jул 2012 - 21:24

HELAS 39E:CARTON NETWORK FREKVENCIJA 12 565 H 30 000
ASTRA 19E:KIKA FREKVENCIJA 11 954 H 27 500
NICK FREKVENCIJA 12 148 H 27 500
ANIMAX FREKVENCIJA 12 344 H 27 500
ANIXE SD FREKVENCIJA 12 460 H 27 500
NICKELODEON FREKVENCIJA 12 515 H 22 000
BOMERANG FREKVENCIJA 11 778 V 27 500 I CARTON NETWORK FREKVENCIJA 11 778 V 27 500
GULLI FREKVENCIJA 12 5 22 V 22 000
HOTBIRD 13E:CHILDRUSIJA FREKVENCIJA 11 566 H 27 500
RAI GULP FREKVENCIJA 11 804 V 27 500
TURKSAT 42E: CARTON NETWORK FREKVENCIJA 11 862 H 27 500
-XAZAR TV FREKVENCIJA 11 049 V 2400
MINIKA FREKVENCIJA 11 790 H 16 000
PLANET COCUK FREKVENCIJA 11 804 V 24 444
TRT COCUK FREKVENCIJA 11 919 V 24 444
ATLANTIK BIRD 1: KANAL K2 FREKVENCIJA 12 515 H 17 455
FRISBEE FREKVENCIJA 12 515 H 17 455...
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот