News 24 Albania vo paketot Tring Digital na 16E

Go down

News 24 Albania vo paketot Tring Digital na 16E Empty News 24 Albania vo paketot Tring Digital na 16E

Пишување by dejanpetrusevski on Нед 8 Jул 2012 - 13:00

Албанскиот информативен канал News 24 од денес се наога во понуда на сателитската платфорна Tring Digital, која емитува на сателитот Eutelsat 16A (16°E). Овој канал до сега преку сателит можеше да се најде само преку платформата Digitalb на сателитот Eutelsat 16A (10,845GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK, CA conax)


News 24 e покренет 2002 година од страна на Италијанскиот новинар Carlo Bollino, форматот на каналот потсетува на Италијанскиот еквивалент Rai News.

Технички параметри во пакетот- Tring Digital:Eutelsat 16A (16°E), freq. 11,345 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, CA conax.
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот