dreambox setings E1

Go down

dreambox setings  E1 Empty dreambox setings E1

Пишување by naste2 on Пет 20 Јан 2012 - 14:22

[SIZE="2"]e1 cH.LisT By TraiaN[/SIZE]
20.01.2012
CanaL TV: 4978
CanaL RadiO: 877

dreambox setings  E1 Cooltext538330656
SatelliT: 1 YAHSAT 1A 052.5E
2 TURKSAT 2A,3A 042.0E
3 EXPRESS AM1 040.0E
4 HELLAS SAT 2 039.0E
5 EUROBIRD 3 033.0E
6 ASTRA 1G, 2C 031.5E
7 ASTRA 1H,1KR,1L,1M 019.2E
8 EUROBIRD / EUTELSAT 016.0E
9 HOTBIRD 6,8,9 013.0E
10 EUROBIRD 9A 009.0E
11 SIRIUS 4 004.8E
12 ATLANTIC BIRD 3 005.0W
13 ATLANTIC BIRD 2 008.0W
14 EXPRESS AM44 011.0W
Attachments
dreambox setings  E1 Attachment
E1 ch.LisT By TraiaN.zip You don't have permission to download attachments.(144 Kb) Downloaded 2 times
naste2
naste2
нов член
нов член

мислења мислења : 3
поени поени : 8
регистриран на 2012-01-20
заблагодарен заблагодарен : 2

Преглед на профилот на членот http://maksat.altervista.org/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот