Тројца новинари отпуштени од Канал 5 телевизија

Go down

Тројца новинари отпуштени од Канал 5 телевизија Empty Тројца новинари отпуштени од Канал 5 телевизија

Пишување by форумџија on Вто 3 Jул 2012 - 23:25

Тројца новинари отпуштени од Канал 5 телевизија 1002910

Тројца новинари од спортската редакција на Канал 5 телевизија се отпуштени поради засега нејасни причини. Медиумите наведуваат дека во прашање се новинари што во оваа телевизија работеле долги години. Еден од нив бил вработен во Канал 5 долги 12 години.

За вчера (вторник) беше најавен состанок помеѓу директорот на Канал 5 и отпуштените новинари. Наводно, нивните плати биле намалени за 10 %, а администрацијата им најавила и дека телефонските сметки ќе треба сами да си ги плаќаат.

Новинарите сеуште не знаат зошто се отпуштени иако долго време биле дел од тимот на Канал 5.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот