Како дознавте за mkd-satelite

Go down

Како дознавте за mkd-satelite Empty Како дознавте за mkd-satelite

Пишување by форумџија on Чет 7 Јун 2012 - 23:30

Како дознавте за форумов... Што ве привлече да се регистрирате ?


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Како дознавте за mkd-satelite Empty Re: Како дознавте за mkd-satelite

Пишување by mile on Пон 2 Jул 2012 - 11:24

за форумов дознав барајки на гугле за клучеви 1233 и го подржувам форумов бидејки е добро да се има и македонски форум за сателитските случки big
mile
mile
активен член
активен член

мислења мислења : 57
поени поени : 83
регистриран на 2012-04-16
заблагодарен заблагодарен : 4

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како дознавте за mkd-satelite Empty Re: Како дознавте за mkd-satelite

Пишување by sasa on Сре 12 Сеп 2012 - 18:04

ЈАС ПОДОЛГО ВРЕМЕ СУМ ЛУБИТЕЛ НА СЕ ШТО Е ПОВРЗАНО СО САТЕЛИТСКИТЕ БИДЕЈКИ И ГИ ИНСТАЛИРАМ И БАРАМ НОВИТЕТИ ВАС ВЕ ПРОНАЈДОВ НА ФАЦЕБООК ИМАШЕ ЕДНА ОБЈАВА И СЕ ИЗРАДУВАВ КОГА ВИДОВ ДЕКА И НИЕ ИМАМЕ САТЕЛИТСКИ ФОРУМ И ВЕДНАШ СЕ РЕГИСТРИРАВ biggg .
sasa
sasa
нов член
нов член

мислења мислења : 32
поени поени : 65
години години : 38
регистриран на 2012-09-06
хумор САТЕЛИСТА
заблагодарен заблагодарен : 6

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како дознавте за mkd-satelite Empty Re: Како дознавте за mkd-satelite

Пишување by форумџија on Сре 12 Сеп 2012 - 19:52

така е имаме и фацебоок страна па повелете да се дружиме


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Како дознавте за mkd-satelite Empty Re: Како дознавте за mkd-satelite

Пишување by petkovski on Нед 13 Јан 2013 - 21:23

i jas ve najdov preku fan stranata
petkovski
petkovski
нов член
нов член

мислења мислења : 8
поени поени : 13
регистриран на 2013-01-13
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како дознавте за mkd-satelite Empty Re: Како дознавте за mkd-satelite

Пишување by darko on Пет 15 Фед 2013 - 21:04

preporacano od dejanpetrusevski pozdrav i do nego
darko
darko
нов член
нов член

мислења мислења : 29
поени поени : 37
регистриран на 2012-09-26
заблагодарен заблагодарен : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како дознавте за mkd-satelite Empty Re: Како дознавте за mkd-satelite

Пишување by mister on Саб 16 Фед 2013 - 11:17

preku google, barav za mojot resiver informacii, i eve tuka sum. dobro utro
mister
mister
нов член
нов член

мислења мислења : 5
поени поени : 5
регистриран на 2013-02-16
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како дознавте за mkd-satelite Empty Re: Како дознавте за mkd-satelite

Пишување by jas on Чет 21 Фед 2013 - 13:30

dobar forum
Anonymous
jas
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Како дознавте за mkd-satelite Empty Re: Како дознавте за mkd-satelite

Пишување by dejanpetrusevski on Вто 26 Фед 2013 - 21:47

jas напиша:dobar forum

фала гостину наврати пак 1233
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Како дознавте за mkd-satelite Empty Re: Како дознавте за mkd-satelite

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот