NBA Eutelsat 10A @ 10° East

Go down

NBA  Eutelsat 10A @ 10° East  Empty NBA Eutelsat 10A @ 10° East

Пишување by dejanpetrusevski on Вто 22 Мај 2012 - 20:50

NBA Eutelsat 10A @ 10° East 11387 V 30000 3/4 DVB-S2/8PSK | Biss | SID:0008 |
Код:
key :F8 C5 A9 66 EB A4 61 F0
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

NBA  Eutelsat 10A @ 10° East  Empty Re: NBA Eutelsat 10A @ 10° East

Пишување by форумџија on Пон 19 Ное 2012 - 12:03

Channel: NBA Pool Europe 1
Frequence: 11387:30000:V 10°E
sid+ecm: : 0002 1FFF

Код:
found CW: E0 A1 C0 41 AA 1D 9B 62


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

NBA  Eutelsat 10A @ 10° East  Empty Re: NBA Eutelsat 10A @ 10° East

Пишување by форумџија on Чет 13 Дек 2012 - 17:09

NBA TV HD / NBA POOL EUROPE 1 (Eutelsat10A @ 10°E) Biss

NBA TV HD:
C9 20 BA A3 13 CA CD AA


NBA POOL EUROPE 1: Down! new CRYPT8


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

NBA  Eutelsat 10A @ 10° East  Empty Re: NBA Eutelsat 10A @ 10° East

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот