Novi logo na Discovery Science

Go down

Novi logo na Discovery Science  Empty Novi logo na Discovery Science

Пишување by форумџија on Сре 16 Мај 2012 - 15:01

Novi logo na Discovery Science  911210

Discovery Networks, денес најави ребрендирање на каналот Discovery Science од 1. јуни оваа година. Каналот, кој е доступен во повеке од 68 милиони домакинства ширум светот ке има нов графички дизајн со ново лого.Paul Welling, подпреседник на Discovery Networks CEEMEA, изјави дека Science е еден од најпопуларните жанрови во повекето земји во кои дистрибуира, Discovery Networks CEEMEA додаде и дека ребрендирањето на каналот претставува клучна идеја на Discovery Science со која се настојува да се зголеми бројот на гледачите.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот