Моментално некодирани сателитски телевизии

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Моментално некодирани сателитски телевизии - Page 2 Empty Re: Моментално некодирани сателитски телевизии

Пишување by stojanov on Саб 2 Фед 2013 - 19:22

momentalno ne raboti ....
stojanov
stojanov
нов член
нов член

мислења мислења : 9
поени поени : 11
регистриран на 2013-01-22
заблагодарен заблагодарен : 2

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Моментално некодирани сателитски телевизии - Page 2 Empty Re: Моментално некодирани сателитски телевизии

Пишување by dejanpetrusevski on Саб 2 Фед 2013 - 19:30

колега кодиран е каналот или воопшто не постои најдов за него но стари информации ?
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Моментално некодирани сателитски телевизии - Page 2 Empty Re: Моментално некодирани сателитски телевизии

Пишување by stojanov on Пон 4 Фед 2013 - 16:34

Kanalot postoi ima signal i e kodiran... ako ima nekoj free kanali pisete gi frekvenciite
stojanov
stojanov
нов член
нов член

мислења мислења : 9
поени поени : 11
регистриран на 2013-01-22
заблагодарен заблагодарен : 2

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Моментално некодирани сателитски телевизии - Page 2 Empty Re: Моментално некодирани сателитски телевизии

Пишување by форумџија on Вто 5 Фед 2013 - 18:56

stojanov напиша:Kanalot postoi ima signal i e kodiran... ako ima nekoj free kanali pisete gi frekvenciite

еве една добра вест!
каналот obn највероватно ке емитува некодирано некое време на сателитот eutelsat w2 16 степени. од денеска на фреквенцијата 11262 хоризонтална позиција 30000 5/6 е додадена нова телевизија со назив OBN но без емитување само шаренило сега за сега. Чекаме да видиме што ке се случи?


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Моментално некодирани сателитски телевизии - Page 2 Empty Re: Моментално некодирани сателитски телевизии

Пишување by форумџија on Сре 6 Фед 2013 - 22:16

Nova Tv моментално FTA на Astra 23 E 12168 V 27500.

[You must be registered and logged in to see this image.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Моментално некодирани сателитски телевизии - Page 2 Empty Re: Моментално некодирани сателитски телевизии

Пишување by форумџија on Чет 7 Фед 2013 - 13:56

RTL TELEVIZIJA I NOVA TV 12607 V 27500 NA THOR 1 W FTA


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Моментално некодирани сателитски телевизии - Page 2 Empty Re: Моментално некодирани сателитски телевизии

Пишување by darko on Пет 15 Фед 2013 - 21:14

uste li se slobodni nova obn na thor satelitot ? na eutelsat 16 stepeni obn ja ima nekodirana. Da znam dali da ja vrtam antenata :D
darko
darko
нов член
нов член

мислења мислења : 29
поени поени : 37
регистриран на 2012-09-26
заблагодарен заблагодарен : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Моментално некодирани сателитски телевизии - Page 2 Empty Re: Моментално некодирани сателитски телевизии

Пишување by dejanpetrusevski on Саб 16 Фед 2013 - 14:55

ја имаш Сонце тв на thor сателитот некодирана, а вие другите се кодирани во nagravision 3

повеке имаш тука [You must be registered and logged in to see this link.]
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Моментално некодирани сателитски телевизии - Page 2 Empty Re: Моментално некодирани сателитски телевизии

Пишување by dejanpetrusevski on Чет 21 Мар 2013 - 18:10

Astra (19.2E) CANAL + TOROS 11097 V 22000 моментално емитува некодирано
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Моментално некодирани сателитски телевизии - Page 2 Empty Re: Моментално некодирани сателитски телевизии

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот