Сега е точно Нед 19 Мај 2024 - 5:42


 • MKD-SATELITE

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • МКД-САТЕЛИТСКА ДИСКУСИЈА

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • САТЕЛИТСКИ НОВОСТИ

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • ТРАНСПОНДЕРИ

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • ТРАНСПОНДЕРИ


  ТРАНСПОНДЕРИсите промени на фреквенции на каналите...
  11 Теми
  265 Мислења
  Tracksat Updates- 2013
  Чет 28 Мар 2013 - 15:28
  форумџија Видете го последното мислење
 • FEEDS


  FEEDSфидови на сателитите за спуштање
  1 Теми
  6 Мислења
  SPORTSKI FEED-ovi
  Нед 9 Дек 2012 - 19:43
  форумџија Видете го последното мислење
 • ТЕЛЕВИЗИЈА

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • КАРДШЕРИНГ

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • ВИДОВИ КЛУЧЕВИ И ОДКОДИРУВАЊЕ

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • BISS


  BISSнајнови клучеви за одкодирување...
  72 Теми
  234 Мислења
  Biss Feed Keys
  Пет 29 Мар 2013 - 23:47
  rubinko Видете го последното мислење
 • VIACCESS


  VIACCESSнајнови клучеви за одкодирување...
  6 Теми
  10 Мислења
  TNT SAT FRANCE - ASTRA 19...
  Саб 12 Јан 2013 - 14:35
  форумџија Видете го последното мислење
 • SECA-MEDIAGUARD


  SECA-MEDIAGUARDнајнови клучеви за одкодирување...
  1 Теми
  11 Мислења
  RAI SECA
  Чет 7 Фед 2013 - 14:03
  форумџија Видете го последното мислење
 • IRDETO


  IRDETOнајнови клучеви за одкодирување...
  5 Теми
  102 Мислења
  bulsat key emu 39e
  Пон 1 Апр 2013 - 20:06
  форумџија Видете го последното мислење
 • NAGRAVISION


  NAGRAVISIONнајнови клучеви за одкодирување...
  3 Теми
  6 Мислења
  TV Globo 13E
  Чет 7 Мар 2013 - 17:20
  mkdboy Видете го последното мислење
 • CRYPTOWORKS


  CRYPTOWORKSнајнови клучеви за одкодирување...
  11 Теми
  18 Мислења
  UPC.Direct 0.8 Thor Crypt...
  Сре 10 Jул 2013 - 19:08
  bobistb Видете го последното мислење
 • CONSTANT CCWs


  CONSTANT CCWsнајнови клучеви за одкодирување...
  25 Теми
  63 Мислења
  CCW keys ALL
  Саб 9 Мар 2013 - 19:43
  форумџија Видете го последното мислење
 • KEY OTHER SYSTEMS


  KEY OTHER SYSTEMSостанати начини на одкодирување
  1 Теми
  8 Мислења
  Softcam For ALL Recivers...
  Чет 1 Ное 2012 - 21:07
  dejanpetrusevski Видете го последното мислење
 • Инфо за клучевите


  Инфо за клучевитедискусија за видови на кодирање и помош
  53 Теми
  57 Мислења
  Télétoon +1 (19.2E) Key F...
  Пон 4 Фед 2013 - 21:03
  форумџија Видете го последното мислење
 • ДРИМБОКС

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • SAT-TV РЕСИВЕРИ

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • SATTV ПАКЕТИ

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • DVB КАРТИЦИ

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • ВМРЕЖУВАЊЕ

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • КОМПЈУТЕРСКА СЕКЦИЈА

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • МОБИЛНА ТЕХНОЛОГИЈА

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • ОПШТА ДИСКУСИЈА

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • КОРПА

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • КОРПА


  КОРПАСите несоодветни теми и теми со мртви линкови ќе бидат префрлени тука. Доколку мислите дека вашата тема е префлена тука по грешка, контактирајте го истиот модератор.
  0 Теми
  0 Мислења

 • посетеност

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • посетеност


  mkd-satelite Flags_1 PageRank Checker
  0 Теми
  0 Мислења

 • Recently shared images

Кој е он-лајн?

Севкупно има 18 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 18 Гости :: 2 Bots
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 305 во Нед 28 Jул 2019 - 23:53

Регистрирани членови: Никој
Bots : Google, Qwant


No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days

Нашите членови се испратиле точно 2891 мислења

Постојат b>881 регистрирани членови

Најновиот регистриран член е ersi2012


 • Нови мислењаНови мислења
 • Нема нови мислењаНема нови мислења
 • Форумот е заклученФорумот е заклучен