Fashion TV наскоро ке покрене нов тв канал на сателитот Astra 19,2 sстепени источно

Go down

Fashion TV наскоро ке покрене нов тв канал на сателитот Astra 19,2 sстепени источно Empty Fashion TV наскоро ке покрене нов тв канал на сателитот Astra 19,2 sстепени источно

Пишување by dejanpetrusevski on Саб 14 Апр 2012 - 12:33

Fashion TV наскоро ќе покрене FTA канал посветен на европскиот пазар на сателитот Astra на орбитална позиција 19,2 степени Исток.

Иако каналот ќе биде дистрибуиран низ Европа, тој првенствено е наменет за шпанскиот пазар, каде што има потпишано договор со Spainmedia, издавач на бројни модни и животни списанија во Шпанија, како што се Harper’s Bazaar, Esquire, Robb Report и Orizon.


Извршниот директор на сателитот Astra - Benelux, Bill Wijdeveld, беше пречекан на SES флотата на добро познатиот моден канал и ја честиташе 15-ти годишнината од каналот. Мишел Адам, претседател и основач на Fashion TV, е многу задоволен со потпишаниот договор со сателитскиот оператор SES и Spainmediaž
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот