SITEL TV ЕМИТУВА ВО HD

Go down

SITEL TV ЕМИТУВА ВО HD Empty SITEL TV ЕМИТУВА ВО HD

Пишување by форумџија on Чет 19 Јан 2012 - 11:18

SITEL TV ЕМИТУВА ВО HD 121-si10

Македонската телевизија Сител почна со емитување на програмата во висока резолуција. Сител HD моментално е во пакетот MaxTV и се наога на фреквенција 11010,92 V 27500 5/6 на сателитот eutelsat w2 кој се наога на 16 степени источно

Засега не е познато што ке се емитува после европското првенсто, и дали ке се прошири ова емитување во висока резолуција.
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

SITEL TV ЕМИТУВА ВО HD Empty Re: SITEL TV ЕМИТУВА ВО HD

Пишување by supersat on Чет 6 Фед 2014 - 19:06

од каде пак сега сител емитува HD на W2 и тоа во MaxTV пакетот незнам од каде ви се овие информации

Сител емитува SD и тоа во тотал тв пакетот
supersat
supersat
нов член
нов член

мислења мислења : 1
поени поени : 1
регистриран на 2014-02-06
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот