Yumatu CS Cardsharing

Go down

Yumatu CS Cardsharing Empty Yumatu CS Cardsharing

Пишување by caki on Саб 27 Апр 2013 - 21:58

За гледање на кодирани канали преку Yumatu IQ постојат неколку начини со разни програми-софтвери:
Fausto
Trumanshare
Spidershare
SBCL
со стабилни C линии работат сите наведени програмчиња најдолго и најстабилно работи JSC sport
caki
caki
нов член
нов член

мислења мислења : 16
поени поени : 48
регистриран на 2012-07-26
заблагодарен заблагодарен : 4

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Yumatu CS Cardsharing Empty Re: Yumatu CS Cardsharing

Пишување by dejanpetrusevski on Нед 28 Апр 2013 - 15:03

Faustoto го имам пробано и знае и тоа да биде добро секако со добро подесени линии и наштелуван ресивер. За другиве незнам не сум имал прилика да ги пробувам.
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Yumatu CS Cardsharing Empty Re: Yumatu CS Cardsharing

Пишување by bardo on Чет 2 Мај 2013 - 21:35

moze li nekoj da objasni kako ide postapkata,so navedenive programi
bardo
bardo
нов член
нов член

мислења мислења : 1
поени поени : 1
регистриран на 2012-05-31
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Yumatu CS Cardsharing Empty Re: Yumatu CS Cardsharing

Пишување by caki on Чет 9 Мај 2013 - 16:55

bardo напиша:moze li nekoj da objasni kako ide postapkata,so navedenive programi


SPIDERSHARE slu`i
za otklu~uvawe nekoi paketi programi koi
mo`at da se gledaat na piratski na~in (npr. JSC SPORTS +1 do +10 и mnogu
drugi

Za SPIDERSHARE
treba RS 232 kabel (za
spojuvawe na kompjuterot so resiverot)
i nekoj od
Optikum - resiverite
.

UPUTSTVO ZA SPIDERSHARE :Најпрво треба да се спушти програмот и да се распакува да се активира 1. 1. Da
  se povrze resiverot so kompjuterot so

  RS232 kabel .

 2. 2. Na resiverot otkucajte 9339
  => Card Share (Delewe na Kartica) =>
  Odberete Newcamd opcija
 3. 3. Vo
  programot

  SPIDERSHARE
  vnesete gi aktivnite linii можат да се внесат 14 линии за различни пакети и сите да работат штом е активна линијата свети зелено ако не е активна свети црвено
 4. 4. Na
  resiverot odberete nekoj od programite {to treba da se otvorat so tie
  linii I treba za nekolku sekundi da se pojavi slika.

 5. Dai
  ma postojana internet konekcijaNapi{ano od Caki
caki
caki
нов член
нов член

мислења мислења : 16
поени поени : 48
регистриран на 2012-07-26
заблагодарен заблагодарен : 4

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Yumatu CS Cardsharing Empty Re: Yumatu CS Cardsharing

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот