ОНЕ со нова понуда за пензионери

Go down

ОНЕ со нова понуда за пензионери Empty ОНЕ со нова понуда за пензионери

Пишување by форумџија on Вто 9 Апр 2013 - 12:41

Tелекомуникацискиот оператор ОНЕ воведува нова понуда за пензионери, телевизија и фиксна линија со најниска месечна претплата на пазарот.

[You must be registered and logged in to see this image.]

За опуштени пензионерски денови, ОНЕ нуди пакет со ТВ и фиксна линија од само 348 денари месечно, односно 149 денари во првите три месеци од двегодишниот договор, бидејќи секој нов, но и постоечки корисник, пензионер во ОНЕ ќе добие Mini BoomTV – 3 месеци ГРАТИС.
Со фиксната линија на ОНЕ пензионерите во Македонија добиваат можност да користат фиксна телефонија по најниска месечна претплата од само 149 денари, иста цена за локални и национални повици кон фиксни мрежи од 1,9 денари/ минута, бесплатен фиксен уред на користење, лесен за инсталација и без надоместок за приклучок.
Новиот Mini BoomTV на ОНЕ е наједноставно решение за пензионерите да ги следат најгледаните ТВ канали со кристално јасна слика и звук, а за најниска месечна претплата на пазарот од само 199 денари, која ќе почнат да ја плаќаат откако ќе искористат 3 месеци гратис.
Шеснаесетте македонски и регионални телевизии: Сител, Канал 5, Телма, Алфа, Наша ТВ, Сител 3, Алсат М, Канал 5+, МТВ 1, МТВ 2, МТВ 3, DM Sat, Jugoton, RTS, OBN и RTV 21, спакувани во новиот Mini BoomTV се брз и едноставен начин пензионерите да се подготват за претстојната дигитализација, бидејќи од 01.06.2013 домашните ТВ канали нема да можат да се следат со аналогна антена.
Пакетот фиксна линија и ТВ е достапен за сите пензионери со пензиски чек и документ за идентификација што ја прави процедурата за добивање на истиот исклучително лесна и брза.
Промоцијата, 3 месеци Mini BoomTV ГРАТИС важи и за оние пензионерите кои се постоечки корисници на некоја од услугите на ОНЕ.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот