Од вечерва стартуваат три нови канали на PINK

Go down

Од вечерва стартуваат три нови канали на PINK Empty Од вечерва стартуваат три нови канали на PINK

Пишување by форумџија on Вто 19 Мар 2013 - 20:54

Од вечерва стартуваат три нови канали на PINK Pink-n10

Од вечерва гледачите во поширокиот дел од светот ке можат да гледаат три нови канали кои ги обезбедува компанијата Pink International.
После 21 програм мегу кои во последниот пакет се основани и Pink 2, Pink World, Pink & Roll и Pink Folk 2, на сцена доагаат и Pink Reality, Pink Music 2 i Pink Premium.
Pink Reality телевизија е наменета за гледачите кои се фанови на реалните шоуа. Во првиот период ке биде посветен на дежавањата на Фарма со 24-часовно емитување, а потоа со останати шоуа во производство на Pink продукција.

Pink music 2 е телевизија во која ке уживаат љубителите на светската музика, со емитување на актуелни и најгледани спотови.
Pink Premium е седма филмска телевизија, која ке емитува само Холивудски најдобри и најнови серии.

Телевизиите се наогаат во понудите на кабловските оператери, сателитски и интернет оператери.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Од вечерва стартуваат три нови канали на PINK Empty Re: Од вечерва стартуваат три нови канали на PINK

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 20 Мар 2013 - 13:42

не верувам дека во скоро време ке ги гледаме и овие канали, после сето ова што се случува моментално со укинувањето на пинк од операторите. Па останува да видиме
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот