Музички канал Folx TV тестира на сателитот Astra 19,2E

Go down

Музички канал Folx TV тестира на сателитот Astra 19,2E Empty Музички канал Folx TV тестира на сателитот Astra 19,2E

Пишување by dejanpetrusevski on Саб 16 Мар 2013 - 15:17

Музички канал Folx TV тестира на сателитот Astra 19,2E FolxtvНа сателитот Astra 1L (19,2°E)на ORF пакетот се појави некодиран тестни музички канал под името Folx TV.

Каналот ке се фокусира кон фолк музиката. Официјалното стартување на каналот е планирано за 15, април 2013 година.


Folx TV е телевизија за сите љубители на музика во кои држави се зборува Германски јазик. Folx TV е 24-часовен канал кој посакува на гледачите да им понуди голема забава и хитови.
Технички параметри:


* Astra 1L (19,2°E), freq. 12,692 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот