Губење на сигналот на team-sat пакетот на 16 w2

Go down

Губење на сигналот на team-sat пакетот на 16 w2 Empty Губење на сигналот на team-sat пакетот на 16 w2

Пишување by dejanpetrusevski on Саб 16 Мар 2013 - 14:25

па вака дали и кај некој од вас се случува оваа чудно нешто т.е. во одредено време од денот го однемува сигналот на целиот пакет,team-sat веке 2-3 дена забележувам го има па го нема а на другите канали се си е во ред, да е до картицата неке да е, го нема и на ресиверот. Предлог ?
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Губење на сигналот на team-sat пакетот на 16 w2 Empty Re: Губење на сигналот на team-sat пакетот на 16 w2

Пишување by форумџија on Нед 17 Мар 2013 - 22:46

можно е да се вршени некои промени во пакетот сега скоро нели имаше додадено 2 нови канали OBN i RTRS, друго да е до антената неверувам ако ги имаш и другите канали не е до неа. Што картица имаш ?


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Губење на сигналот на team-sat пакетот на 16 w2 Empty Re: Губење на сигналот на team-sat пакетот на 16 w2

Пишување by mister on Пон 18 Мар 2013 - 18:41

Jas imav edna kartica i transponderite so niska frekvencija ne gi otvarase proveri da ne e do toa.
mister
mister
нов член
нов член

мислења мислења : 5
поени поени : 5
регистриран на 2013-02-16
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Губење на сигналот на team-sat пакетот на 16 w2 Empty Re: Губење на сигналот на team-sat пакетот на 16 w2

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот