Нова бенефиција за MaxTV корисниците со приклучок на оптика

Go down

Нова бенефиција за MaxTV корисниците со приклучок на оптика Empty Нова бенефиција за MaxTV корисниците со приклучок на оптика

Пишување by форумџија on Сре 13 Мар 2013 - 23:55

[You must be registered and logged in to see this image.]

Македонски Телеком објави нова бенефиција за корисниците на MaxTV кои имаат приклучок на оптика.

Отсега ќе имаат можност да користат дури 5 медиа приемници и на секој од нив да поврзат посебен телевизор. Истовремено може да се гледаат различни ТВ канали на четири од поврзаните телевизори.

Месечниот надомест за секој дополнителен медиа приемник е 139 денари со ДДВ. За да ја користат новата бенефиција, корисниците треба да се јават на 122 или да се обратат во најблиската Телеком продавница.

MaxTV корисниците кои се со приклучок на бакарна мрежа, се уште ќе можат да приклучат најмногу 2 медиа приемници.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот