СМК протестира поради прекин на сателитскиот канал на МРТВ

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

СМК протестира поради прекин на сателитскиот канал на МРТВ

Пишување by форумџија on Сре 13 Мар 2013 - 23:49

[You must be registered and logged in to see this image.]

Светскиот Македонски Конгрес (СМК) протестира поради прекин на емитувањето на сателитскиот канал на државната Македонска радио и телевизија - МКТВ САТ, за Македонците во светот надвор од земјата.

Во соопштението на СМК се наведува дека таа организација упатила допис до Македонската радио и телевизија, Министерството за транспорт и врски и Владата на Република Македонија со барање за објаснување за прекинот и за итно продолжување на емитувањето на сателитскиот канал на државната Македонска радио и телевизија - МКТВ САТ.


СМК, стои во соопштението, очекува на причините за прекинот на емитувањето на сателитскиот канал на државната Македонска радио и телевизија - МКТВ САТ брзо да се отстранат.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
avatar
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2335
години години : 27
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 49

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот