Тврдокорни со нови епизоди наскоро на МРТ

Go down

Тврдокорни со нови епизоди наскоро на МРТ Empty Тврдокорни со нови епизоди наскоро на МРТ

Пишување by форумџија on Вто 12 Мар 2013 - 18:12

[You must be registered and logged in to see this image.]

Серијалот ги опфаќа дел од животот и смртта на македонските војводи од илинденскиот период или поточно од 1903 - 1915 година. Снимени се 30 нови епизоди на локации во Битола, Кратово, Штип и Марков манастир. Серијалот е во режија на Миле Гроздановски, продуцент Милчо Узунов, a костимограф Зорка Тодоровска Младеновиќ. Од емитувањето на првата сезона од серијата поминаа повеќе од 20 години.


[You must be registered and logged in to see this link.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Тврдокорни со нови епизоди наскоро на МРТ Empty Re: Тврдокорни со нови епизоди наскоро на МРТ

Пишување by mile on Чет 14 Мар 2013 - 14:50

dobro e vakvo nesto da se ima za gledanje, samo da se prodolzi vaka 1233
mile
mile
активен член
активен член

мислења мислења : 57
поени поени : 83
регистриран на 2012-04-16
заблагодарен заблагодарен : 4

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот