Mkd-Satelite има потреба од модератори

Go down

Mkd-Satelite има потреба од модератори Empty Mkd-Satelite има потреба од модератори

Пишување by форумџија on Сре 18 Јан 2012 - 23:41

Mkd-satelite е нов македонски сателитски форум со кој управува еден администратор. Со цел да се прошири форумот потребни се модератори кои ќе управуваат со некои категории. За да бидеш модератор не ти треба многу знаење но потребна е активноста на форумот и надгледувањето на новите теми. Исто така нема многу критериуми, единствени два критериума се да имаш 20 мислења и 5 часа активност на форумот.

Ви благодариме Mkd-Satelite тим.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот