Најпиратувани серии за 2012

Go down

Најпиратувани серии за 2012 Empty Најпиратувани серии за 2012

Пишување by mile on Саб 2 Мар 2013 - 17:56

[You must be registered and logged in to see this image.]

Финалето на втората сезона на серијата „Game of Thrones“ е најсимнувата епизода од серијата за оваа година, т.е. е симната 4.280.000 пати. Последната епизода од сезоната од „Dexter“ е на второ место, која е симната 3.850.000 пати. Со 3.300.000 пати, на трето место за најсимнува серија е „BigBang Theory“, додека на четврто и петто место се наоѓаат сериите „How I Met Your Mother“ и „Breaking Bad“.

TorrentFreak пишува дека 80 проценти од симнувањата на нејзината интернет страна, доаѓаат надвор од САД, од луѓе кои не може да ги гледаат сериите на ТВ каналите во својата држава. Така и кај нас, па затоа овие серии да ги гледаме на нашите ТВ канали, ние гледаме лесно достапни серии од Турција или Индија, додека повеќето ако сакаат да ги гледаат овие серии кои се најмногу симнувани на торенти, мора тоа да го направат нелегално
mile
mile
активен член
активен член

мислења мислења : 57
поени поени : 83
регистриран на 2012-04-16
заблагодарен заблагодарен : 4

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот