Можно слабеење на сигналот на Total TV

Go down

Можно слабеење на сигналот на Total TV  Empty Можно слабеење на сигналот на Total TV

Пишување by форумџија on Саб 2 Мар 2013 - 15:10

[You must be registered and logged in to see this image.]

Сателитскиот оператор Total TV објави дека корисниците во наредните неколку денови во периодот од 12 до 12:40 часот, може да дојде до ослабнување и однемување на сигналот поради интерференции со сончевите зраци.

Од Total TV соопштија дека е во прашање природна појава која се појавува два пати годишно и трае 10 до 15 минути преку денот, поради кое доага до однемување на сигналот.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот