Општи информации околу телевизиите!

Go down

Општи информации околу телевизиите! Empty Општи информации околу телевизиите!

Пишување by mile on Пет 1 Мар 2013 - 21:02

Па еве да отворам и јас едно тема посериозна која мислам дека ке биде, и од големо значење.
па тука ставајте ги информациите за телевизиите кои ви се познати...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Travel channel е вистинско доживување за сетилата. Влезете во патувањето кон блиските и далечните дестинации, почуствувајте го вкусот на локалните пијалоци и специјалитети и запознајте се со различните култури и традиции.Travel Channel е лансиран од страна на Trans World Airlines на 1 февруари, 1987 година,

[You must be registered and logged in to see this image.]

Extreme Sports е првиот спортски канал кој е целосно посветен на адреналинот и младинската култура. Прикажува постојано акција од сурфање, скејтање, планинарење и BMX велосипедизам. Каналот е авантуристички, бунтовен и спектакуларен, специјализиран за љубителите на ваквиот вид спорт.
mile
mile
активен член
активен член

мислења мислења : 57
поени поени : 83
регистриран на 2012-04-16
заблагодарен заблагодарен : 4

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Општи информации околу телевизиите! Empty Re: Општи информации околу телевизиите!

Пишување by mile on Саб 2 Мар 2013 - 17:22

[You must be registered and logged in to see this image.]


Viasat Explorer е канал послеветен на актуелните социјални, друштвени, забавни, индустриски и комерцијални пресвртници. Каналот се фокусира на човековите потреби, грижи, интереси, хобија и динамиката на општествениот живот.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Viasat Nature нуди висококвалитетни, наградувани и исклучително интересни документарни филмови за природата. Станете директни сведоци на работата на ветеринарите, експертите и познатите личности. Видете ја одблизу разновидноста на животинскиот свет – од опасни грабливци до симпатични и нежни домашни миленици.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Viasat History е канал со кој се објаснува зашто нашата историја е неразделно поврзана со нашата иднина. Расветлува клучни моменти од историјата, раскажува за славното достигнување на поединци или народи, најтемните моменти на човекот, големите битки, настани кои ја дефинираат нашата сегашност и многу друго.
mile
mile
активен член
активен член

мислења мислења : 57
поени поени : 83
регистриран на 2012-04-16
заблагодарен заблагодарен : 4

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Општи информации околу телевизиите! Empty Re: Општи информации околу телевизиите!

Пишување by mile on Чет 14 Мар 2013 - 20:07

FOX HD е високо квалитетен забавен канал со цврст карактер. Неспоредливо искуство со најдеталната слика во формат 16×9, со повеќе боја и со звук како да сте во кино. FOX HD, исто како и FOX, е симбол на квалитетната содржина: нуди содржини со бескомпромисни квалитетни и разновидни жандрови: филмови, серии, анимации, шоу-програми и реални шоуа, премиерни наслови од 20th Century FOX и од најголемите американски и европски студија.
mile
mile
активен член
активен член

мислења мислења : 57
поени поени : 83
регистриран на 2012-04-16
заблагодарен заблагодарен : 4

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Општи информации околу телевизиите! Empty Re: Општи информации околу телевизиите!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот