потребни фреквенции за скенирање на слободни програми

Go down

потребни фреквенции за скенирање на слободни програми Empty потребни фреквенции за скенирање на слободни програми

Пишување by EK9 on Пет 1 Мар 2013 - 0:00

преместена од администрација

Бидејќи нов сум на форумов и незнам баш каде треба да стои постов, а не ми се отвара тема за моите глупости, ќе пишам тука па ако смета модераторите нека го преместат на соодветно место.

Значи имам YU-MA-TU IQ series ресивер купен пред доста време, пред 1-2 години знам го расипав со погрешен софтвер и откако ми го направија се занимавав 1-2 месеца и го баталив бидејќи се мењаа кодовите на 2 дена, се губеа сателитите , па за да не се замарам си ставив boom. Е сега сакам пак да се замарам и сакам да ве прашам што треба да му се направи за да си гледам повеќе програми од овие 5 што се интересни на boom-от.

Веројатно ќе треба само да скенирам сателити, па би ми била добредојдена информација кои сателити имаат повеќе корисни и достапни програми и дали уште си се мењаат на 2-3 дена кодовите.

Поздрав,

Игор.
EK9
EK9
нов член
нов член

мислења мислења : 3
поени поени : 3
регистриран на 2013-02-28
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

потребни фреквенции за скенирање на слободни програми Empty потребни фреквенции за скенирање на слободни програми

Пишување by asparux on Пет 1 Мар 2013 - 16:07

[You must be registered and logged in to see this link.] za ek9 ja ti link za site novi kanali slobodni i kodirani za site sateliti>
asparux
asparux
нов член
нов член

мислења мислења : 13
поени поени : 28
години години : 44
регистриран на 2012-11-06
заблагодарен заблагодарен : 9

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

потребни фреквенции за скенирање на слободни програми Empty Re: потребни фреквенции за скенирање на слободни програми

Пишување by форумџија on Пет 1 Мар 2013 - 16:45

Поздрав Игор добредојде во оваа наша мала заедница, е сега вака слободни програми секако дека ги има сеушште, е сега зашто ни се кога не ги гледаме т.е. се никакви. Кажи ни од кои програми бараш фреквенции, дали спортски филмови, музика од балканот. Бидејки си го заебал еднаш ресиверот незнам дали е препорачливо пак да пробаш најлесно е да ставиш нов софтвер.

- еве ти ја OBN Босна и Херцеговина слободна на eutelsat w2 16 степени источно [You must be registered and logged in to see this link.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

потребни фреквенции за скенирање на слободни програми Empty Re: потребни фреквенции за скенирање на слободни програми

Пишување by EK9 on Пет 1 Мар 2013 - 20:50

Тој што ми го направи ресиверот ми рече дека сум внесол софтвер за друг модел на yumatu и изгорел флеш или така нешто. Ипак е моја грешка и горе-долу свесна, затоа што мислев дека нема да има штета ако се внесе друг софтвер. :D

Конкретно ме интересираат моторспорт канали и екстремни спортови. Фудбал не ме интересира и музика од балканов.
Би било убаво и некоја музичка програма попут Vh1, ама пред се за моторспорт каналите ми е. И пак да си прашам за заклучените канали, дали е истата процедура со кодовите или таа приказна е завршена? Последно што имав беше Hellas sat или така нешто, ама тој го згаснаа и го згаснав и ресиверот.EK9
EK9
нов член
нов член

мислења мислења : 3
поени поени : 3
регистриран на 2013-02-28
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

потребни фреквенции за скенирање на слободни програми Empty Re: потребни фреквенции за скенирање на слободни програми

Пишување by mile on Чет 14 Мар 2013 - 15:03

seuste moze da se odkodiruva bulsat, digi, i uste nekoi eve ti frekvencii za skeniranje, a za klucevi imas vo drugasekcija na forumov

bulsatcom: kanali-143 slobodni-39

[You must be registered and logged in to see this image.]Честота: 12 524
Поляризация: Хоризонтална
Символи: 30 000
Корекция на грешките: 7/8
Формат: DVB MPEG 2
Кодиране: Bulcrypt

Честота: 12 688
Поляризация: Хоризонтална
Символи: 30 000
Корекция на грешките: 7/8
Формат: DVB MPEG 2
Кодиране: Bulcrypt

Честота: 12 647
Поляризация: Хоризонтална
Символи: 30 000
Корекция на грешките: 3/4
Формат: DVB-S2 8PSK
Кодиране: Bulcrypt

Честота: 12 565
Поляризация: Хоризонтална
Символи: 30 000
Корекция на грешките: 7/8
Формат: DVB MPEG 2
Кодиране: Bulcrypt

Честота: 12 606
Поляризация: Хоризонтална
Символи: 30 000
Корекция на грешките: 2/3
Формат: DVB-S2 8PSK
Кодиране: Bulcryptmile
mile
активен член
активен член

мислења мислења : 57
поени поени : 83
регистриран на 2012-04-16
заблагодарен заблагодарен : 4

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

потребни фреквенции за скенирање на слободни програми Empty Re: потребни фреквенции за скенирање на слободни програми

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот