Што е причина за застојот на Max TV, интернет и мобилната мрежа ?

Go down

Што е причина за застојот на Max TV, интернет и мобилната мрежа ? Empty Што е причина за застојот на Max TV, интернет и мобилната мрежа ?

Пишување by форумџија on Пет 22 Фед 2013 - 20:49

[You must be registered and logged in to see this image.]

Пречки во електричното напојување биле причина за намалениот капацитет на транспортната мрежа на Македонски Телеком и Т-Мобиле Македонија, во среда во периодот меѓу 22:20-23:30 часот.

Како што информираат од двете компании, проблеми се јавиле кај дел од корисниците на Max TV и на интернет, како и во мобилната телефонија.


Заради застојот, кој за кратко време беше надминат, двете компании им се извинуваат на своите корисници за настанатите пречки.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот