Известување од ЈП Македонска радиодифузија

Go down

Известување од ЈП Македонска радиодифузија Empty Известување од ЈП Македонска радиодифузија

Пишување by форумџија on Пон 11 Фед 2013 - 22:48

Известување од ЈП Македонска радиодифузија Getima10

ЈП Македонска радиодифузија во рамките на спроведување на проектот ,, Дигитална телевизија ’’ изврши монтажа на дигитална опрема на репетиторскиот објект ,, Беласица ’’, со што им овозможи на граѓаните и од Струмичкиот регион да следат квалитетен дигитален сигнал на 34-от и 41-от канал, додека аналогниот постоечки сигнал е прештелуван од 35-от на 38-от канал. За граѓаните кои ја пратат програмата на МРТ преку репетиторскиот објект ,, Калуѓерица’’ ЈП МРД го прештелува аналогниот сигнал од 38-от на 44-от канал.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот