Ново на Канал 5 - квиз за турските серии

Go down

Ново на Канал 5 - квиз за турските серии Empty Ново на Канал 5 - квиз за турските серии

Пишување by форумџија on Пон 11 Фед 2013 - 22:33

„СРЕЌНИ КОЦКИ“
од среда до недела во 15:30 часот на Канал 5

[You must be registered and logged in to see this image.]

Од оваа среда на Канал 5 телевизија ќе се емитува новиот квиз „Среќни коцки“. Прашањата во истиот ќе бидат базирани на случувањата од популарните турски серии. Кој со кого се бакнал, кој е чиј ривал, а кој најголем сплеткар? Овој квиз е вистинска можност за страстните фанови да го проверат своето знаење во врска со телевизискиот феновен - турските серии.


[You must be registered and logged in to see this link.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот