Златна бубамара ќе се одржи на 21.02

Go down

Златна бубамара  ќе се одржи на 21.02 Empty Златна бубамара ќе се одржи на 21.02

Пишување by форумџија on Пон 11 Фед 2013 - 22:26

[You must be registered and logged in to see this image.]

Забавната манифестација „Златна бубамара на популарноста“ ќе се одржи на 21. февруари во Универзална сала и по 16-ти пат ќе додели награди за најпопуларните музичари, уметници и јавни личности во 2012-та.

Подготовките за 16-то издание на „Златна бубамара на популарноста“ се одвиваат во најдобар ред. Нашиот буџет е скроен и е полн со ставки кои ја прочистуваат мислата, го оплеменуваат духот и ги задоволуваат потребите на секој човек да се чувствува како човек“, соопшти Радио Бубамара, организатор на популарната манифестација.

[You must be registered and logged in to see this link.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот