Имотот на А1 телевизија се продава со 50% попуст

Go down

Имотот на А1 телевизија се продава со 50% попуст Empty Имотот на А1 телевизија се продава со 50% попуст

Пишување by форумџија on Пон 11 Фед 2013 - 21:57

[You must be registered and logged in to see this image.]

По петти пат се продава имотот на поранешната А1. Овој пат имотот се продава со 50 % намалена цена, објавуваат дел од македонските медиуми.

Првично, имотот а телевизијата беше проценет на околу 9 милиони евра, но, сега се продава за 4.308.879 денари. Се продава и целата опрема на А1 како и службените возила, кои се на продажба за релативно ниска цена.

Долговите на сопственикот на А1, Велија Рамковски, изнесуваат околу 15 милиони евра. Според она што се продава и досега е продадено, јасно е дека стечајниот управник Ацо Петров нема да успее да ги собере потребните пари за да се задоволат побарувањата на околу 300 доверители.

А1 беше затворена на почетокот на 2012 година. Судот донесе одлука, целиот имот на А1 да се даде на продажба, за да се задоволат побарувањата на 354 доверители кои бараат околу 23 милиони евра.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот